ČS Má Talent – rekapitulace 2. semifinále

Sponzorované odkazy

Originální talentová show Česko Slovensko Má Talent  už zná další dvojici finalistů. Z druhé osmičky soutěžících postoupili Marián Zázrivý, který zpíval operní árii, a tančící kouzelník Radek Bakalář. Marián Zázrivý, který dostal od diváků nejvíc SMS hlasů, postoupil automaticky. Měl štěstí, protože skladba Con Te Partiro od Andrey Bocelliho se mu tentokrát moc nepovedla. Přesto z něj byla Lucie Bílá nadšená. Nejenže ho chválila, ale taky mu udílela důležité rady. „Tak jsem vám držela palce, až jsem si je umačkala a odkrvila si všechny prsty.

Při prvních tónech jste nás šetřil, ale poslední byl excelentní! Všimla jsem si, že je o vás v poslední době velký zájem v bulváru. Pamatujte si, že bulvár máme doma jen proto, že dobře hoří!,“ pronesla. „Vy jste zvláštní soutěžící, v němž máme tak trochu všichni svoje sny, že zázraky se dějí,“ zkonstatoval Jan Kraus. Marián měl z postupu radost, ale moc ji nedával najevo. Říkal, jaká pro něj byla čest se zúčastnit a že jsou pro něj všichni vítězové. Možná z něj ještě neopadla nervozita, která jím cloumala před vystoupením. Tak se koncentroval a šetřil si hlas, že nechtěl s nikým mluvit. Jak svůj postup oslaví? „Oslavím ho doma, s rodinou. Ale ještě není co oslavovat, čeká mě ještě spousta práce. Mám velkou zodpovědnost, když mi diváci poslali tolik hlasů. Ale radost mám obrovskou,“ říkal dojatý Marián.

To kouzelník Radek Bakalář, který se o postup utkal se skupinou tančících dětí Beethoven DC, radost najevo dával. I když v jeho pocitech převládala hlavně únava. „Nejraději bych si dal guláš se šesti knedlíky, pivo a šel spát,“ říkal se smíchem. Na brněnském výstavišti tentokrát předvedl komornější vystoupení s míčky a také iluzi. A nechyběl ani trik, který si diváci zamilovali – létající hůlky, kterým kouzelníci říkají „lítačky“. Jaro Slávik z jeho vystoupení moc nadšený nebyl, ale Jan Kraus to uváděl na pravou míru: „Já mám trochu pochopení pro Jara. Radek má velký talent pro scénické vyjádření a velmi silně umí zaměřit to vyznění zejména na ženy, což my muži neseme s určitou nelibostí. Na druhou stranu má něco, co je velmi cenné. Vy jste si, Radku, našel vlastní disciplinu – prostě bakalář!“ Lucie Bílá se nad Radkem rozplývala, dokud ji Jan Kraus neupozornil, že je tlačí čas. Iluzi dělal Radek poprvé v životě. „Přece jen, bylo to semifinále, tak jsem chtěl předvést něco, co je opravdu efektní. Byla to pro mě výzva, trénoval jsem ji poctivě dva týdny v kuse. A iluze mě docela začaly bavit, možná se jim teď začnu věnovat. Jarovi Slávikovi vadilo, že dělám od všeho kousek, ale to já budu dělat dál, protože bych chtěl lidem nabídnout všechno, co umím, ne jen jeden styl. Když vidím, jak mi lidi tleskají a fandí, tak si uvědomuju, proč dělám to, co dělám. A nechtěl bych zklamat důvěru, kterou mi svými hlasy dali,“ říkal šťastný a unavený Radek.

Naopak taneční skupina Beethoven DC důvod k radosti neměla. Právě ona prohrála v duelu s Radkem Bakalářem, když porotci rozhodli, že do finále půjde on. Úžasně synchronizovaná skupina vystupovala jako první a vtrhla na jeviště jako uragán. „Je vidět, že netrávíte hodiny u počítače, ale v tělocvičně. To obdivuju. Jste příkladem pro všechny ostatní děti téhle země,“ říkala Lucie Bílá. Jaro Slávik, ačkoliv už několikrát vyjádřil nesouhlas s vystupováním dětí v showbusinessu, byl ze skupiny také nadšený. „Když jsem říkal, že děti nepatří do zábavního průmyslu, tak patří do kolektivů, hlavně tanečních. Tam jsou fantastické.“ Jednadvacetičlenná skupina Beethoven DC, kterou tvoří devíti- až jedenáctileté holčičky a pár kluků, nesla prohru těžce. Malé slečny v zákulisí vzlykaly a prolévaly potoky slz. „Je nám to líto, že jsme nepostoupily, strašně jsme si to přály, tahle soutěž pro nás hodně znamenala. Ale ostatním budeme držet palce a přejeme postup Radkovi a Mariánovi,“ říkaly uslzené slečny. Děti se zároveň připravovaly na mistrovství Evropy v Dánsku, kam odjížděly pár dní po tomto semifinálovém večeru. Doufaly, že tam budou mít víc štěstí.

Slzám se neubránili ani někteří členové brazilsko-české taneční skupiny Out Of Bounds. Vystupovalo jich osm a jedna slečna, ale jinak jich je prý asi sto padesát. Předvedli show – příběh ze školy, v němž nechyběla láska. A jejich vystoupení se divákům líbilo, z publika dokonce přiletěla jedna podprsenka. Moderátoři se trošku divili, proč přijeli z Brazílie až sem. „Vaše pivo je nejlepší na světě. To počasí mi trošku vadí, ale už jsem si zvykl a jsem strašně rád, že jsem tady. Vybral jsem si to správné místo na světě, určitě,“ vysvětloval jeden z brazilských členů skupiny. Lucie Bílá chválila hlavně jedinou slečnu v souboru: „Je tu spousta mužů, ale já nemohla spustit oči z vás, milá dámo. Vůbec jsem neměla šanci sledovat pány, protože to, co jste předvedla, byla extra třída,“ rozplývala se.

Svou prohru si uměla vychutnat i travesty tanečnice Chi Chi Tornado. Nedělala si iluze o tom, že právě ona postoupí, tak si celou show pořádně užila. A že bylo na co se dívat! Na jeviště s ní přišly Vánoce a písnička od Mariah Carey, kterou si mnozí pamatují hlavně z filmu Láska nebeská. Diváci si mohli vychutnat tu pravou vánoční atmosféru a taky dostat od tanečníků v santaklausovských kostýmech nějaký dárek. Dárky – pro změnu od čertic – dostali i porotci: každý jednu panenku Barbie. Nechyběl ani speciální santaklausovský povoz a sníh. „Chtěl bych vám poděkovat za ironii a nadhled nad světem showbusinessu. To je živá voda – a showbusiness to potřebuje jako prase drbání,“ prohlásil po jejím vystoupení Jan Kraus. Chi Chi byla nadšená z toho, jakou show se jí podařilo předvést. Držela v zákulisí kytici a medvídka, kterého jí přímo na jevišti dal František Šimčík z dětského domova Lipová u Šluknova. Přijel ji podpořit i za to, že právě ona se chtěla vzdát svého postupu do semifinále ve prospěch nadaného malého tanečníka. Podpořit Chi Chi přijela i kolegyně, travesty umělkyně Naděžda Krupská, takže Chi Chi byla dojatá dvojnásob. „Jsem ráda, že se písnička tak povedla, i za to, že mě kamarádi přijeli podpořit. Měla jsem strach z toho sněhu, který napadal na jeviště. Strašně to v něm totiž klouzalo,“ říkala.

Své poslední vystoupení v soutěži si vychutnala i metalová rodinka Metal Kids. Přestože její nejmladší člen – synek Martin – taky plakal, rodiče ho chlácholili. „Vždyť se nic neděje, užili jsme si to, byla legrace, o to přece šlo,“ říkala maminka. „Jste neobvyklá kombinace harmonické rodiny ponořené do heavy metalu,“ hodnotil jejich vystoupení Jan Kraus. Jaro Slávik dal skupině trochu drsnou radu, kterou adresoval dětem: „Pokud chcete pokračovat v kariéře kapely, měly byste se zamyslet nad budoucností těch starších. Oni vám to kazí,“ pronesl. Jestli se děti zamyslí, uvidíme možná za čas, v případném druhém ročníku soutěže. Jestli by se zúčastnila této soutěže znovu, nevěděla ani šestnáctiletá zpěvačka Lenka Piešová, kterou doprovázel osmatřicetičlenný sbor Alfa Gospel Praises. „Jsem spokojená, se sborem se mi zpívalo krásně, moc jsem si to užila. A jsem spokojená i s hodnocením, čekala jsem od pana Slávika horší,“ říkala s úsměvem skromná studentka hotelové akademie z Priewidze, která zpívá šest let. Lucie Bílá ocenila i její volbu písničky. „Velmi těžká píseň. Vybrala sis žánr, který tě, myslím, jednou teprve čeká.“ Jaro Slávik zhodnotil: „Lenko, tuhle soutěž nevyhraješ, ale na druhou stranu jsi dnes nejlepší zpěvačka na tomto pódiu.“

Spokojená s vystoupením byla i tanečnice a učitelka disciplíny zvané pole dance Dominika Kormaňak, přestože ji porotci nehodnotili kladně. „Líbila jsem se sama sobě, ale vždycky je co zlepšovat.“ Přestože se jí tyč trochu vrklala, předvedla neuvěřitelné kreace. A ocenila Jakuba Prachaře, který se na tyč vyšplhal a vydržel na ní celou dobu, co porotci Dominiku hodnotili. Co jí říkali? „Trochu víc ženskosti bych do toho dala. Trochu víc sexy,“ požadovala Lucie Bílá. Jaro byl drsně poetický. „Vaše vystoupení bylo krásné jako Sixtinská kaple, ale vzrušující jako 33. km v maratonu. Neprošlo u mě.“ Vystoupení Dominiky by neprošlo ani u Jakuba Prachaře. S Martinem Pyco Rauschem si vždy před přenosem tipují vítěze. „Mně tentokrát tip nevyšel, ale strefil jsem se minulý týden,“ říkal. Jak vidí svou budoucnost coby moderátor? „Začíná mě to čím dál víc bavit. Ale nejsem moderátor a nikdy jím asi nebudu. Mám své projekty, na kterých pracuju. Ale pokud dostanu nabídku moderovat, která bude zajímavá a s dobrými lidmi, budu o ní uvažovat,“ říkal.

Lucie Bílá si nejen užívala vystoupení všech talentů, ale dostalo se jí taky nečekané pocty od jejího syna, který soutěž samozřejmě sleduje. Chodí totiž do britské školy a v Británii je soutěž hodně populární. „Ještě loni ho moc nezajímalo, co dělám, ale teď jsem za mámu hvězdu. Každý den přijde domů a říká mi: „Mami, ty jsi tak hodná, že sis mě pořídila.“ Dokonce nedávno prohlásil: „Mami, zapni mi v pokojíčku televizi, ať zvýšíme sledovanost“. V tipování, kdo postoupí, se prý často shodnou. „Nestalo se nám, že bychom se nějak dohadovali, máme spolu hrozně hezký, nekonfliktní, milý a přátelský vztah a on má při hodnocení podobný vkus jako já,“ vysvětlovala Lucie Bílá.

Čtěte také:

VIDEO: Karolína Krézlová před 11 lety v Česko Slovensko má talent. TAKTO rozzuřila Lucii Bílou27 dubna, 2023
Stardance 2021 se nebude krýt s Česko Slovensko má talent 202130 září, 2021
SuperStar 2021 bude konkurovat show Česko Slovensko má talent 20219 září, 2021
Česko Slovensko má talent (2021): Vůbec první upoutávka je tu! Podívejte se na VIDEO26 srpna, 2021
Porota Česko Slovensko má talent 2021 odhalená. Kdo zde usedne?25 srpna, 2021
Česko Slovensko má talent 2021 je tady. Kdy odstartuje? Datum zde24 srpna, 2021
Potvrzeno! Čeká nás Česko Slovensko má talent 2018! Kdy odstartuje?1 února, 2018
VIDEO Martin Vetrák - zpěv - Česko Slovensko má talent 201611 října, 2016
VIDEO Danceschool Crew - tanec - Česko Slovensko má talent 201611 října, 2016
VIDEO Vlado Filip - zpěv - Česko Slovensko má talent 201611 října, 2016
VIDEO: Jozef Mičovský - zpěv - Česko Slovensko má talent 201611 října, 2016
VIDEO X Style Europe - tanec - Česko Slovensko má talent 201611 října, 2016
VIDEO Martin Herian - Česko Slovensko má talent 201611 října, 2016
VIDEO Tamara Bízeková - zpěv - Česko Slovensko má talent 201611 října, 2016
VIDEO: Lukáš Chrobák - zpěv - Česko Slovensko má talent 20164 října, 2016
VIDEO: Miro Šalap a Stropkoviani - zpěv - Česko Slovensko má talent 20164 října, 2016
VIDEO: Polyna - tanec o tyči - Česko Slovensko má talent 20164 října, 2016
VIDEO: Malý Henry a Dejdárek - zpěv Česko Slovensko má talent 20164 října, 2016
VIDEO: Michaela Bílá - zpěv - Česko Slovensko má talent 20164 října, 2016
VIDEO: Ján Gonda - hra na harmoniku - Česko Slovensko má talent 20164 října, 2016
VIDEO: Yuri - moderní kouzelnictví - Česko Slovensko má talent 20164 října, 2016
VIDEO: Act 4 Slovakia - akrobatika na kolech - Česko Slovensko má talent 20164 října, 2016
VIDEO: Karol Kotlár - tanec - Česko Slovensko má talent 20164 října, 2016
VIDEO: Lucia Piatnicová a Shelly - Česko Slovensko má talent 201627 září, 2016
VIDEO: Michael Kapetanakis - Česko Slovensko má talent 201627 září, 2016
VIDEO: Uno Star Dance Studio - Česko Slovensko má talent 201627 září, 2016
VIDEO: Gitanos - Česko Slovensko má talent 201627 září, 2016
VIDEO: Maxim Chechnev - Česko Slovensko má talent 201627 září, 2016
VIDEO: Matúš Turanský - Česko Slovensko má talent 201627 září, 2016
VIDEO: Moustafa Eldewiny - Česko Slovensko má talent 201627 září, 2016
Adem - ČeskoSlovensko má talent 2016 (VIDEO)22 září, 2016
Tomasiano - ČeskoSlovensko má talent 2016 (VIDEO)22 září, 2016
Sirqus Alfon - ČeskoSlovensko má talent 2016 (VIDEO)22 září, 2016
Stanley - ČeskoSlovensko má talent 2016 (VIDEO)22 září, 2016
Neči - ČeskoSlovensko má talent 2016 (VIDEO)22 září, 2016
Samuel Bandy s kapelou - ČeskoSlovensko má talent 2016 (VIDEO)22 září, 2016
Duo Divas - ČeskoSlovensko má talent 2016 (VIDEO)22 září, 2016
Alex - ČeskoSlovensko má talent 2016 (VIDEO)20 září, 2016
Marek Horničák - ČeskoSlovensko má talent 2016 (VIDEO)20 září, 2016
Mou - ČeskoSlovensko má talent 2016 (VIDEO)20 září, 2016
Paul a Katy - ČeskoSlovensko má talent 2016 (VIDEO)14 září, 2016
Carlos - ČeskoSlovensko má talent 2016 (VIDEO)14 září, 2016
Simona Salátová - ČeskoSlovensko má talent 2016 (VIDEO)14 září, 2016
Hoverboys - ČeskoSlovensko má talent 2016 (VIDEO)14 září, 2016
Peter Juhás - ČeskoSlovensko má talent 2016 (VIDEO)14 září, 2016
4Ladies - ČeskoSlovensko má talent 2016 (VIDEO)11 září, 2016
Loraine - ČeskoSlovensko má talent 2016 (VIDEO)11 září, 2016
Dušan Cápa - ČeskoSlovensko má talent 2016 (VIDEO)11 září, 2016
Marcela Laurinová - ČeskoSlovensko má talent 2016 (VIDEO)11 září, 2016
Sima Gažiková - ČeskoSlovensko má talent 2016 (VIDEO)10 září, 2016

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function adrotate_ad() in /data/web/virtuals/227562/virtual/www/domains/tvfans.cz/wp-content/themes/esplanade/single.php:44 Stack trace: #0 /data/web/virtuals/227562/virtual/www/domains/tvfans.cz/wp-includes/template-loader.php(106): include() #1 /data/web/virtuals/227562/virtual/www/domains/tvfans.cz/wp-blog-header.php(19): require_once('/data/web/virtu...') #2 /data/web/virtuals/227562/virtual/www/domains/tvfans.cz/index.php(17): require('/data/web/virtu...') #3 {main} thrown in /data/web/virtuals/227562/virtual/www/domains/tvfans.cz/wp-content/themes/esplanade/single.php on line 44