VIDEO: Oběti čtvrtečního masakru na FF UK – Dobrovolná hasička, nadějná atletka, profesor i ředitelka

Sponzorované odkazy

zdroj: čtk

Jsou to již dva dny, co celý svět obletěla informace ohledně masakru na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze.

Na dnešní den 23. 12 2023 byl vládou České republiky vyhlášen státní smutek za oběti střelby, který provázely mše, zvonění i přerušení prodeje.

První oběti z celkového počtu 14 mrtvých byly již identifikovány Policií ČR.

Sponzorované odkazy:
zdroj: čtk

Jednou z obětí je například studentka z Roztok Magdalena K.

„Majda studovala komunikaci neslyšících a byla na přednášce, na kterou útočník vtrhnul. Bohužel se ji nepodařilo zachránit; přes noc jsme doufali, že bude v jedné z nemocnic a vše dobře dopadne, ale ráno přišla nejhorší zpráva,“ napsala obec Roztoky na sociální sítě.

„Majdu znají mnohé děti, které prošly tábornickým klubem Draci, i jejich rodiče. Spousta z vás ji zná ze školy, z masopustů a akcí Sdružení Roztoč, z potkávání v Roztokách. Radostná, milá a nesmírně schopná a činorodá Majda už mezi námi není a bude nám chybět. Upřímnou soustrast její rodině a všem jejím blízkým,“ bylo v oznámení.

Sponzorované odkazy:
zdroj: ČTK

Řádění střelce nepřežila ani atletka a několikanásobná medailistka Klára H.

„Klára studovala na Karlově univerzitě archivnictví a bohemistiku. Den 21. 12. 2023 se stal dvacetileté atletce osudným. Upřímnou soustrast a hodně sil na překonání této tragické události rodině i všem pozůstalým. Klára zůstane zapsaná nejen v historii celé české atletiky, ale zůstane především navždy v našich pamětích a srdcích,“ uvedl atletický oddíl Stará Boleslav.

Sponzorované odkazy:
zdroj: ČTK

Další z obětí se stala i studentka Aneta R. O její smrti informoval Sbor dobrovolných hasičů Velichovky.

„Byla součástí každého jednoho z nás. Dovolte nám touto cestou vyjádřit slova lítosti, upřímné soustrasti a čest její památce. Anetka se zapsala do našich srdcí, ať už v našem hasičském kolektivu nebo v tom Kameneckém,“ podal oznámení sbor.

Sponzorované odkazy:
zdroj: čtk

Posledním ze čtveřice zveřejněných jmen a tváří je také odborník na dějiny finské literatury a literární teorie, švédštinu, finsko-švédskou literaturu Jan D.. Informoval o tom jeho kamarád na sociální síti Facebook. „V této těžké chvíli myslíme hlavně na Honzovu maminku,“ napsal.

Na fotografie těchto čtyř obětí se můžete podívat v následujícím videu.

Sponzorované odkazy:
zdroj: čtk

Masakr na Filozofické fakultě s datem 21. 12. 2023 je nejtragičtější střelbou v historii Česka.

Fotografie těchto čtyř zmíněných obětí čtvrteční tragédie v Praze lze vidět ve videu zde.

Sponzorované odkazy:
zdroj: čtk

Kromě této čtveřice obětí byly včera Policií ČR identifikovány také další dvě osoby. Jednou z nich je i ředitelka Ústavu hudební vědy Lenka H., jejíž úmrtí sdělila na sociálních sítích Filozofická fakulta.

„S hlubokou lítostí oznamujeme, že včerejší nadějeplné zprávy se bohužel nepotvrdily. Na základě ověřené informace od rodiny a s jejím svolením oznamujeme, že naše kolegyně a ředitelka Ústavu hudební vědy FF UK Lenka Hlávková včerejší útok nepřežila. Vyjadřujeme hlubokou soustrast všem pozůstalým, v první řadě rodině. Je to pro nás všechny nesmírně krutá zpráva. Zůstávejme ve vzájemné podpoře,“ píše se v prohlášení.

Dle studentů se jednalo o velmi laskavou a vždy nápomocnou kantorku, jejíž smrt zasáhla celou fakultu.

Sponzorované odkazy:
zdroj: čtk

Druhou z potvrzených obětí je korektorka Lidových novin Lucie Š.

„S hlubokou lítostí na základě ověřené informace od rodiny a s jejím svolením oznamujeme, že naše kolegyně, korektorka LN, studentka 1. ročníku češtiny v komunikaci neslyšících a především kamarádka Lucie Špindlerová včerejší útok na Filozofické fakultě UK nepřežila,“ zveřejnily Lidové noviny.

Na fotografie těchto dalších dvou obětí se můžete podívat v následujícím videu.

Sponzorované odkazy:
zdroj: čtk

Všem rodinám a pozůstalým, které zasáhla čtvrteční tragická událost na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, vyjadřujeme upřímnou a nejhlubší soustrast

Fotografie těchto dvou dalších obětí čtvrtečního pražského masakru lze vidět ve videu zde.

Sponzorované odkazy:
zdroj: čtk

Zdroj: Seznam Zprávy, iDnes.cz.


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function adrotate_ad() in /data/web/virtuals/227562/virtual/www/domains/tvfans.cz/wp-content/themes/esplanade/single.php:44 Stack trace: #0 /data/web/virtuals/227562/virtual/www/domains/tvfans.cz/wp-includes/template-loader.php(106): include() #1 /data/web/virtuals/227562/virtual/www/domains/tvfans.cz/wp-blog-header.php(19): require_once('/data/web/virtu...') #2 /data/web/virtuals/227562/virtual/www/domains/tvfans.cz/index.php(17): require('/data/web/virtu...') #3 {main} thrown in /data/web/virtuals/227562/virtual/www/domains/tvfans.cz/wp-content/themes/esplanade/single.php on line 44